Budućnost (još) nedorasla za Evropu, ubjedljiv poraz u Danskoj

Rukometašice Budućnost Bemaxa doživjele su težak poraz u Danskoj, u 2. kolu Lige šampiona.

Izgubile su od Odenzea 39:24, sedam dana nakon što su na svom terenu izgubile od Bitighajma.

Dva meča, dva poraza – trenutno, podgorički tim nije dorastao za ozbiljniju evropsku priču.

Poraz od Odenzea je čak i prihvatljiv, jer je domaćin na poluvremenu imao 17 golova prednosti – 25:8.

U drugih 30 minuta, Budućnost je, ipak, pokazala sportski ponos i nije dozvolila da se rezultatski ponizi do kraja.

Nađa Kadović i Milena Raičević postigle su po pet golova, Adriana de Kastro četiri, Ivana Godeč i Vanesa Agović po tri, Tanja Ivanović dva, Anastasija Marsenić i Kalidiatu Nijakate po jedan.

Devet odbrana imala je Armel Atingre.

Budućnost naredne nedjelje dočekuje ekipu Savehofa, koja, takođe, ima dva poraza na startu.