Budućnost na minus 18 u Đeru, najteži evropski poraz u istoriji kluba

Čudo se nije dogodilo, nije bilo ni blizu, sve je u Mađarskoj bilo, zapravo, kako se i očekivalo – rukometašice Budućnost Bemaxa nisu imale odgovor na kvalitet Đera, doživjele su još jedan ubjedljiv poraz u Ligi šampiona.

Đer je slavio 37:19.

Domaćin je poveo 4:0, bilo je jasno da „plave“ ne mogu da prate žestok ritam rivalki. U prvom poluvremenu, baš kao i prije dvije sedmice u Odenzu, Budućnost je bila i nemoćna i zbunjena u napadu, a praktično bez odbrane, uz podatak da su obje golmanke za 30 minuta imale samo po jednu intervenciju.

Đer je na odmoru vodio 23:8.

U nastavku su djevojke popravile utisak, za 15 minuta postigle više golova nego u cijelom prvom poluvremenu, ali ukupna slika je ostala ista, kao i činjenica da Budućnost ne može ni da zaprijeti najjačim timovima.

Naprotiv, toliko je daleko da je doživjela najteži evropski poraz u istoriji kluba.

Milena Raičević je postigla pet golova, Adrijana de Kastro tri, Andrijana Popović, Mari Plamenova i Ivona Pavićević po dva, koliko i Noemi Hafra, koja je upisala prve pogotke u plavo-bijelom dresu.

Po jednom su se upisale Tanja Ivanović, Neslihan Čaliskan i Ivana Godeč.

Nakon pauze zbog obaveza reprezentacije, Budućnost 21. oktobra u meču 5. kola gostuje Debrecinu.