Budućnost pokazala potencijal i karakter: Nađa Kadović u posljednjoj sekundi donijela bod u Brestu

Rukometašice Budućnost Bemax odigrale su najbolju utakmicu ove sezone u Ligi šampiona – nagrađene su remijem na gostovanju Brestu (20:20).

Junakinja meča bila je Nađa Kadović, koja je postigla posljednja dva gola, a u posljednjoj sekundi pogotkom sa krila, donijela bod našem timu. U trenucima odluke neizvjesnog meča veliku ulogu imala je i golmanka An Katrin Gigerih sa pet odbrana.

„Plave“ su u duelu sa francuskim timom pokazale da vrijede, da imaju potencijal, da napreduju kao tim, da mogu da pariraju iskusnijim, jačim i boljim, te da imaju razloga da vjeruju da mogu da se nađu u osmini finala elitnog takmičenja.

Žestoka borba vođena je u Brestu, o čemu dovoljno govori kretanje rezultata – najveća prednost obje ekipe bila je dva gola.

Budućnost je sredinom drugog dijela imala 17:15, a domaće četiri minuta prije kraja povele 19:18.

Nađa Kadović je sa lijevog krila pogodila za 19:19, ali je Aleksandrinja Kabral Barbosa trećim vezanim pogotkom minut i 45 sekundi prije kraja (lopta se odbila od bloka Nijakate) donijela svom timu novu prednost.

Nakon tajm-auta Bojane Popović, odigrana je akcija za mladu Jelenu Vukčević, čiji je šut zaustavila Žuli Fože.

Skoro minut je trajao naredni napad Bresta, konačno je lopta pripala Budućnosti, ostalo je 13 sekundi, lopta uz malo sreće došla do Nađe Kadović, kojoj nije zadrhtala ruka.

Šest golova dala je Ivana Godeč, po tri Kalidijatu Nijakate i Ivona Pavićević, po dva Kadović i Mari Plamenova Tomova, a po jedan Jelena Vukčević, Neslihan Čaliskan, Tanja Ivanović i Adrijana Kardoso.

Gigerih je imala pet, a Armel Atingre tri odbrane.

Budućnost je došla do trećeg boda, Brest na šestom mjestu, koje vodi u plej-of, ima dva više.

Isti rivali sastaće se narednog vikenda u Podgorici.