Pratite nas

Rukomet

Budućnost ubjedljivo poražena na evropskom oproštaju u Podgorici, samo četiri gola za 30 minuta

FOTO Dejan Starčević/ŽRK Budućnost Bemax

Rukometašice Budućnosti imale su snage da pruže otpor Odenzeu samo 30 minuta.

Na poluvremenu je danski tim vodio u Podgorici tri gola razlike 16:13, u nastavku su „plave“ postigle samo četiri pogotka – konačan rezultat 33:17 za gošće.

Očekivan ishod posljednjeg domaćeg duela u Ligi šampiona ove, teške i bolne, sezone, očekivana je vjerovatno i razlika na kraju, s obzirom na odnos kvaliteta dva tima, ali i činjenicu da je Budućnost bila desetkovana virusom, da na klupi zbog bolesti nije bilo Bojane Popović.

Predvođene Jelenom Vukčević, „plave“ su odigrale dobro poluvrijeme, bile u igri i na početku drugog, kada su kod rezultata 15:18 gošće ubrzale ritam.

Uslijedila je ekspresna serija 8:0 i sve je bilo gotovo.

Jelena Vukčević je postigla sedam golova iz isto toliko šuteva, Tanja Ivanović je upisala tri.

Posljednji meč u Ligi šampiona ove sezone, Budućnost će odigrati narednog vikenda protiv Bitighajma u gostima.