Crna Gora pobijedila Andoru, protiv Bjelorusije za plasman u elitnu rundu

Naše kadetkinje upisale su i drugu pobjedu na kvalifikacionom turniru za plasman na Evropsko prvenstvo.

Ekipa Mirka Marića savladala je u Petrovcu Andoru sa 1:0, pa će susret sa Bjelorusijom za tri dana odlučivati o sigurnom putniku u elitnu rundu kvalifikacija.

Gol odluke postigla je Vladana Boričić, poslije kornera u 39. minutu.

Imala je Crna Gora inicijativu tokom svih 90 minuta, ali i propustila veliki broj prilika da slavi ubjedljivije.

Uoči posljednjeg kola Bjelorusija ima bolju gol razliku od naše selekcije, pa će crnogorskom timu biti potrebna pobjeda za nastavak puta ka prvenstvu Evrope kroz elitnu rundu.

Meč odluke na programu je u nedjelju od 14 sati na Gradskom stadionu pod Goricom.

Za našu reprezentaciju u današnjoj utakmici igrale su Teodora Jovetić, Dunja Bojanić (od 59. minuta Elda Bralić), Amra Luković, Vladana Boričić, Slavica Krstevska, Ana Vlahović, Jelena Nikčević, Aleka Balević, Angelina Drešaj (od 89. minuta Jovana Radović), Maša Tomašević, Darija Čižek (od 77. minuta Azra Orahovac).