Odbojka

Crnogorske odbojkašice u dobroj formi

Nevena Vukčević

Uspješnu sedmicu imale su naše internacionalke u prvenstvu Srbije, prenosi portal www.odbojka.me.

Pobjede su upisale Simona Petranović, Saška Đurović i Mina Dragović sa svojim timovima. Dobre partije pružile su Simona i Saška sa po 11 osvojenih poena u pobjedama Uba i Crvene zvezde, maksimalnim rezultatom protiv Partizana odnosno Kleka. Mina nije igrala u pobjedi Jedinstva nad Ubom nakon pet setova.

Saška Đurović i crveno-bijeli tim plasirali su se u osminu finala CEV kupa, nakon što su bile bolje u dvomeču od Tenerifa La Laguna. U revanš utakmici, reprezentativka Crne Gore bila je dvocifrena sa 10 poena. Simona će takođe sa Ubom igrati osminu finala CEV kupa protiv rumunskog Voluntarija, nakon što je u šesnaestini finala registrovan službeni rezultat protiv izraelske ekipe zbog ratnih dešavanja na području te države. U drugom kolu grupe A Lige šampiona, tim iz Stare Pazove poražen je od Vakifbanke maksimalnim rezultatom.

U šampionatu Rumunije, Lugoš Nevene Vukčević slavio je 3:0 protiv Stinte Bakau, a naša internacionalka igrala je u 3. setu i osvojila četiri poena. Nevenin Lugoš plasirao se u osminu finala CEV Čelendž kupa preko Tenerifa, a u nastavku ga očekuju susreti sa Tentom iz Obrenovca.

Katarina Budrak, koja nastupa u Francuskoj, osvojila je 13 poena u pobjedi Romansa protiv Sens Volley-a u francuskoj Drugoj ligi.

U bosanskoj Premijer ligi, Teodora Rakočević je upisala šest poena u pobjedi Banja Luke nad Mostarom 3:0.

U porazu poljskog Tarnova od ekipe Energa Kalisz u tri seta, crnogorska odbojkašica Danijela Džaković nije igrala.
Korektorka seniorske reprezentacije, Nikoleta Perović, biće van terena najmanje dvije nedjelje zbog povrede. Odbojkašica kineskog Šondonga doživjela je povredu zgloba pa će se u narednom periodu posvetiti oporavku.