„Crvene“ ponovo dale gol Danskoj, dobar otpor jednoj od najjačih evropskih selekcija

Fudbalerke Crne Gore izgubile su od Danske, ali su i u porazu od jedne od najboljih evropskih selekcija pokazale koliko su napredovale i stasale.

Poražene su 5:1 u Viborgu, isto kao i u Podgorici.

Još jednom su, dakle, dale gol Dankinjama, nisu se samo branile, „napucavale“ loptu. Željele su da igraju, bez četiri standardne prvotimke, da se nadmeću, a izgubile su od bolje selekcije.

Dankinje su povele preko Holmgard, da bi vrlo brzo Jelena Vujadinović pogodila za 1:1.

Pernila Harder je iz penala do poluvremena vratila prednost domaćinu, u nastavku su mrežu „crvenih“ pogodile Pedersen, Brun i Hasbo.

Crna Gora u utorak, 6. septembra, igra meč odluke u kvalifikacijama za Mundijal – dočekuje Maltu, ako pobijedi, a selekcija BiH ne osvoji tri boda u Azerbejdžanu, Crna Gora će se plasirati u baraž za Svjetsko prvenstvo.

Crna Gora je protiv Danske igrala u sastavu: Krstović – Sarić, Malesija, Šaranović, Popović – Božić, Đoković, Đukić – Karličić, Vujadinović, Dešić.

U nastavku su igrale Janjušević, Radunović, Vučinić, Simonović i Maraš.