Čudesno poluvrijeme „lavica“ za pobjedu u derbiju protiv Mađarske

copyright: EHF / kolektiffimages

Čudesno drugo poluvrijeme odigrale su naše rukometašice i slavile protiv Mađarske 24:18.

Na taj način izabranice Bojane Popović ostvarile su i treću pobjedu na Svjetskom prvenstvu.

Poslije mučenja u prvom dijelu i sedam postignutih golova za 30 minuta, u nastavku fenomenalna predstava „lavica“.

Marta Batinović (16 odbrana) je opet začarala mrežu, a u napadu proradila kombinacija Matea Pletikosić – Tatjana Brnović. Dijana Mugoša je sjajno koristila prostor sa krila i sedmerce, pa je Mađarska 12 minuta bila bez gola, a Crnogorke od 8:11, stigle do 15:11.

Ta je serija ostavila Mađarsku bez odgovora.

Tako će Crna Gora u drugu fazu prenijeti maksimalna četiri boda i imati daleko veće šanse za četvrtfinale.

Dijana Mugoša postigla je 8 golova, 7 je dodala Tatjana Brnović, po četiri su upisale Matea Pletikosić i Itana Grbić.

Sa Švedskom, Hrvatskom i pobjednikom meča Senegal-Kina igraćemo za plasman u četvrtfinale!