Fradi pao u penal seriji, Nađa jedna od tragičarki

Fudbalerke Ferencvaroša nisu uspjele da se plasiraju u finale prvog kvalifikacionog turnira za Ligu šampiona, a naša Nađa Stanović bila jedna od tragičarki.

Ferencvaroš je na turniru u Rumuniji izgubio od izraelskog Kirjat Gata u penal ruletu – 3:1.

Nakon 90 minuta bilo je 1:1, poslije 120 rezultat je bio 2:2.

Fradi je vodio dva puta.

Vago je pogodila za 1:0 u 14. minutu, da bi pet minuta kasnije izjednačila Brazilka Dani Elena.

Izraelski tim je od 60. minuta imao igračicu manje, a Nađa Stanović deset minuta kasnije ušla u igru.

Do 112. minuta nije bilo golova, a tada je Nemet ponovo donijela prednost Ferencvarošu.

U narednom napadu Kirjat Gat je poravnao na 2:2, preko igračice iz Gane Adubee.

U penal seriji tri fudbalerke Ferencvaroša nisu pogodile gol – udarce Čigi, Vago i Stanović odbranila je američka golmanka Drinkvoter i donijela svom timu prolaz u finale.