Gol Sare Simonović za važnu pobjedu Radničkog

Sara Simonović

Naša mlada fudbalerka Sara Simonović postigla je važan gol za Radnički iz Kragujevca u gostujućoj pobjedi nad Vojvodinom 3:2 u meču 13. kola prvenstva Srbije za fudbalerke.

Sara je pogodila za 0:2 u 56. minutu, domaće igračice došle do 2:2, ali su Kragujevčanke u finišu došle do trijumfa, iako su posljednjih pola sata imale igračicu manje.

Crveni karton dobila je još jedna naša reprezentativka Ivana Boričić. U dresu Radničkog 90 minuta upisala je i Anastasija Rakočević.

Darija Đukić je za Crvenu zvezdu igrala posljednjih 15-ak minuta – „crveno-bijele“ su bile ubjedljive protiv Spartaka DOO u gostima 6:0 i zadržale maksimalan učinak za ubjedljivo prvo mjesto.

Sa druge strane, TSC je doživio težak poraz od Spartaka kod kuće 9:1. Jedini gol za domaći tim postigla je Svetlana Bečić, koja se u januaru preselila u srpski klub iz Breznice.

Nađa Đurđevac je igrala 90, a Maja Šaranović 69. minuta.