Goleada u derbiju: Ekonomist tri puta vodio, Budućnost ostala neporažena

Goleada i podjela bodova u duelu između Budućnosti i Ekonomista 3:3, u devetom kolu Prve lige.

Nikšićanke su povele u posljednjem minutu prvog dijela pogotkom reprezentativke Andree Janjušević iz penala.

Budućnost je uzvratila devet minuta kasnije, kada je talentovana Maša Tomašević izjednačila.

Pola sata prije kraja utakmice, ponovo je na scenu stupila Andrea Janjušević i novim golom potvrdila odličnu formu.

Drugi gol za novo izjednačenje „plavih“ djelo je Nejle Bicić u 71. minutu, da bi u 74. Tamara Milović vratila prednost gošćama.

Da Ekonomist ne osvoji sva tri boda u Podgorici, potrudila se Sara Simonović, dva minuta prije završetka utakmice.

Budućnost je poslije ovog meča ostala druga, sa osam bodova manje od Breznice, dok trećeplasirani Ekonomist ima tri boda zaostatka za Podgoričankama.