Odbojka

Herceg Novi i Galeb ubjedljivi, Budućnosti drama u Bijelom Polju, važan trijumf Mediterana

Odbojkašice Herceg Novog sa sigurnih 3:0 savladale su Moraču i poslije devet kola Superlige i dalje su bez izgubljenog seta.

Još jednom Kelsi Veltman glavna napadačka opcija Novljanki – meč je završila sa 10 poena, a još devet igračica se upisalo u listu poenterki – Vuković, Jakušina i Čabonenko osvojile su po sedam poena, po poen manje Tuševljak i Vasileva. Kod Morače pet poena Sanje Rudan, po četiri su osvojile Bogojević i Krgović.

Galeb je u gostima savladao Rudar u Pljevljima sa 3:0.

Teodora Čavić osvojila je 17, a Maša Dragojević 14 poena za ekipu iz Bara.

Kod domaće ekipe Kristina Gazdić devet, Tamara Vučetić sedam poena.

U najzanimljivijoj utakmici kola, Budućnost Volley je u gostima pobijedila Jedinstvo sa 3:2.

U petom odlučujućem setu bilo je 15:12 za Podgoričanke.

Mileva Magdelinić meč je završila sa 19 poena, koliko je imala i kapitenka Bjelopoljki, Gordana Madžgalj. Kod Budućnosti 16 poena Anđele Kukobat, dvocifrene još Milena Ćetković sa 12 i Darja Popović sa 11 poena. Izostala je ozbiljna podrška Madžgaljevoj, u napadačkom smislu, u redovima Jedinstva, koje je čak 43 poena osvojilo nakon grešaka rivala.

Mediteran je u četiri seta bio bolji od Akademije 3:1.

Sjajno veče imala je Vanja Matunović sa 20 poena u pobjedničkom timu, a ispratile su je Anastasija i Jovana Kovačevič sa po 12. Akademiji nedovoljan za više od seta 21 poen Anastasije Anđelić, dok je kapitenka Anja Popović osvojila 13.