Odbojka

Herceg Novi i Luka Bar na korak od finala

Odbojkašice Herceg Novog i Luke Bar slavile su maksimalnim rezultatima u prvim susretima polufinala plej ofa EPCG Superlige.

Herceg Novi je savladao Budućnost Volley 3:0 (25:18, 25:19, 25:17) i opravdao ulogu favorita u ovom meču. Izabranice Milorada Krunića nastavile su pobjednički niz bez izgubljenog seta, svoje šanse Budućnost će tražiti na domaćem terenu u revanš utakmici.

Najbolja u domaćem sastavu bila je Daria Čabonenko sa 12 osvojenih poena, na drugoj strani 10 je upisala Anđela Kukobat.

Luka Bar je odbranila domaći teren i takođe slavila bez izgubljenog seta 25:15, 25:10, 27:25, u drugom polufinalnom susretu protiv Morače.

“Sirene” su prva dva seta riješile bez problema, dok je najneizvjesnije bilo u trećem koji je na kraju pripao Barankama.

Druga utakmica igra se na terenu Morače u Podgorici.

Tim Vladimira Milačića do pobjede su vodile kapitenka Dušanka Petrović sa 15 poena i Vitoria Aieska sa 14. Kod gostiju najefikasnija je bila Anastasija Krgović sa 11 poena.