Borilački sportovi

Jovana nastavila niz uspjeha: Svjetska bronza i četvrta medalja sa velikih takmičenja

Crnogorska karate reprezentativka Jovana Damjanović osvojila je bronzanu medalju na Svjetskom prvenstvu za kadete, juniore i mlađe seniore u Veneciji.

Damjanović je u meču za treće mjesto kategorije preko 66 kilograma savladala Ukrajinku Dariju Bulaj 4:2.

To je njeno četvrto veliko odličje, nakon što je u februaru osvojila zlato na Evropskom prvenstvu Evrope za kadete, juniore i mlađe seniore u Tbilisiju.

Juniorka Omladinca ima i kadetske bronze sa prošlogodišnjeg šampionata Evrope u Larnaki i Svjetskog prvenstva u Konji 2022. godine.

Damjanović je u Veneciji eliminisala Kaju Topić iz Bosne i Hercegovine (BIH) 4:0, Meksikanku Mirandu Rejes Mata 8:0 i Đurđu Joksimović iz Srbije 1:0, a u polufinalu poražena je od Sare Tomić iz Hrvatske 4:0.

Na korak od pobjedničkog postolja stala je kadetkinja Katarina Đukić.

Ona je u meču za treće mjesto u kategoriji do 54 kilograma poražena od Francuskinje Morgan Skarfon 7:0.

Kadetkinja kolašinskog Gorštaka takmičenje u grupi završila je dominatno – eliminisala je Saglaru Oširovu 5:0, Grkinju Anastasiju Anastasidi 10:1 i Irkinju Ešu Rin 8:1.

Borbe za zlato koštao je pad koncentracije u polufinalnoj borbi protiv Ukrajinke Marije Hnes i poraz od 8:6.