Košarka

Katarina Radulović prvo pojačanje Budućnosti

Ženski košarkaški klub Budućnost Bemax počeo je sa sklapanjem tima za sljedeću sezonu.

Katarina Radulović prvo je pojačanje „vučica“, potvrđeno je iz podgoričkog kluba.

Sedamnaestogodišnja Tivćanka minule sezone nastupala je za dva kluba i igrala u četiri konkurencije – sa ekipom Sea Stars osvojila je četvrto mjesto u WABA ligi do 17 godina, a u regionalnom takmičenju na 13 mečeva ubacila je 129 poena, uz 46 asistencija i 56 ukradenih lopti, osvojila je srebro sa tivatskim klubom u konkurenciji kadetkinja i juniorki, dok je u seniorskoj ligi nastupila za Primorje, koje je osvojilo 3.mjesto u I A ŽCKL, uz prosjek od 9.3 poena i 3.6 asistencija po meču.

„Srećna sam što sam dobila mogućnost da zaigram za Budućnost. Drago mi je što su u ovom klubu uvidjeli moj talenat. Radujem se budućoj saradnji i daću svoj maksimum da pomognem ekipi što više mogu“, kazala je nakon potpisivanja ugovora Katarina Radulović.

Radulović je prošle godine bila kapiten U16 reprezentacije Crne Gore, koja je igrala finale B prvenstva Evrope i izborila A diviziju.