„Lavice“ bez šansi protiv Njemačke, meč odluke i istine protiv Slovenije

Foto IHF

Crnogorske rukometašice nisu imale šansi protiv Njemačke, za plasman u Pariz boriće se sjutra (nedjelja) od 16 časova sa Slovenijom, to je epilog drugog kola kvalifikacionog turnira u Ulmu.

Njemice su bile bolje od „lavica“ 28:24 (11:7), u meču u kome su imale i deset golova prednosti, čime su obezbijedile nastup na Olimpijskim igra prvi put od 2008. godine.

Našoj selekciji ostaje još jedna šansa, još jedan težak test protiv selekcije koja nikada nije bila na najvećoj mogućoj sceni, a koju vodi Dragan Adžić, čovjek sa dva učešća na Igrama i jednom medaljom, i to baš sa Crnom Gorom, 2012. u Londonu.

Pretpostavljalo se i prije turnira da će duel sa Slovenijom biti odlučujući, bez obzira na ishod današnjeg duela sa Njemačkom, sada je i zvanično da je pred djevojkama Bojane Popović 60 minuta istine. Isto, međutim, važi i za Slovenke.

U duelu sa domaćinom, Crna Gora nakon prvog poluvremena, zahvaljujući odbrani i odličnoj Armel Atingre, imala neku nadu, jer je nakon 30 minuta bilo 11:7 za rivalke.

Tih samo sedam datih golova su jasno pokazali u čemu je bio najveći problem i šta jeste najveći nedostatak ovog tima – napadački potencijal je veoma ograničen.

Uzalud energija, defanzivna čvrstina, uzalud je sve, ako napadački ritam ne može da se isprati odbrambenu snagu. Ni da se primakne…

Njemačka je eventualne dileme oko pobjednika riješila za dva i po minuta, kada je napravila seriju 4:0 i povela 15:7 – bilo je jasno da će „lavice“ sve što znaju i mogu morati da pokažu u nedjelju, te da je duel sa domaćinom riješen.

Bilo je i deset razlike za domaći tim (20:10 – samo deset golova za 40 minuta!!!), u finišu je Crna Gora ublažila poraz.

Matea Pletikosić je bila najbolja igračica našeg tima i jedina napadački raspoložena sa devet golova, četiri je postigla Dijana Mugoša, po tri su dale Jelena Despotović i Ivona Pavićević.

U sastavu Njemačke devet golova Julije Maidhof, šest Emili Belk. Sjajna na golu bila je Katarina Filter.