„Lavice“ pokazale klasu i snagu u porazu od olimpijskog prvaka, imaće šta da kažu u drugoj fazi

„Lavice“ su izgubile od Francuske, ali ako postoji meč koji je izgubljen, a koji je pokazao snagu i karakter jednog tima – onda je to ovaj.

Olimpijski šampion je slavio 24:19, a podmlađena, izmijenjena i oslabljena Crna Gora odigrala izuzetnu utakmicu, ugrožavala favorita svih 60 minuta, vjerovala da može da iznenadi, borila se do kraja. Poklekla je tek u posljednjih osam minuta, kada su Francuskinje napravile seriju 3:0 i stekla nedostižnu prednost.

Nakon ovakve igre i nakon ubjedljive pobjede nad Angolom, ostaje veliko pitanje i dilema – zašto je crnogorski tim odigrao onako loše na startu, protiv Slovenije, zašto je eksperiment-postava, bez klasičnih bekova, bila potrebna u duelu koji je bio i najvažniji.

Ali, to je sada prošlost, sadašnjost je da Crna Gora u drugu fazu ne prenosi ni bod, ali dobija još tri meča da nastavi da napreduje, da igra slobodno, da pokaže šta zna i da pokuša da pobijedi.

Ako je mogla da se bori za bodove protiv Francuske, može i protiv Rusije, Srbije i Poljske.

„Lavice“ su od početka meča imale igru u oba pravca, držale rezultatski priključak, bile su mirne i strpljive u napadu, nisu dozvolile lake golove, a u pozicionoj odbrani pokazale prepoznatljivu čvrstinu, uz odličnu Marinu Rajčić na golu.

Imale su u jednom trenutku i dva gola prednosti – 11:9, na poluvremenu je bilo 12:12.

Francuskinje su se odlijepile na početku nastavka, serijom 4:0, kada su imale igračicu više. Ali, nije bio kraj.

Karakter „lavica“ je bio snažan da su izdržale i taj udar moćnog rivala, diskutabilne sudijske odluke, prišle su na 18:17, imale napade za izjednačenje osam minuta prije kraja.

Nisu mogle da okrenu meč, Francuska je, uz malo sreće, došla do 20:17 i prelomila duel.

U napadu je blistala sjajna Jovanka Radičević sa sedam golova, Ivona Pavićević je postigla četiri, Tatjana Brnović, koja je zbog prigovora isključena krajem prvog dijela, zaustavila se na tri, koliko je postigla i Itana Grbić.