Pratite nas

Rukomet

„Lavice“ ponovo posustale u finišu, protiv Holandije za sedmo mjesto u Evropi

FOTO Stefan Ivanović

Naša kadetska ženska rukometna reprezentacija igraće za sedmo mjesto na šampionatu Evrope, čiji je domaćin Podgorica.

Crnogorski tim je u prvom meču razigravanja za plasman od pete do osme pozicije izgubio od Mađarske 27:24 (11:12), pa će se u posljednjoj utakmici turnira u nedjelju sastati sa Holandijom, koja je danas poražena od Srbije (24:23).

Kao i duelima sa Hrvatskom i Srbijom u drugoj fazi, “lavice” su u posljednjih 15-ak minuta ispustile šansu da ostvare pobjedu.

U 48. minutu duela sa Mađaricama bilo je 21:21, da bi finiš ponovo pripao rivalkama…

Plasman među osam najboljih u Evropi je, međutim, uspjeh generacije, koja će naredne godine igrati i na šampionatu svijeta.

U našem timu šest golova upisala je Anđela Guberinić, pet Dunja Jolić, po četiri Bojana Peličić i Nikolina Milojković, dva Milka Pavlović, po jedan Elena Mitrović, Ksenija Gašević i Anastasija Golić.

Četiri odbrane imala je Lucija Jovanović, tri Vanja Živković, jednu Teodora Rončević.