„Lavice“ ponovo prijetile Norveškoj, poraz koji može da samo da hrabri

Itana Grbić, FOTO RSCG/Stefan Ivanović

Još jedno dobro predstavljanje oslabljene ženske rukometne reprezentacije Crne Gore protiv najbolje svjetske selekcije – Norveške.

„Lavice“ su poražene i u drugom kontrolnom meču u sklopu EHF nedjelje, ali su ponovo pružile odličan otpor, još jači nego prije dva dana, kada su izgubile 34:25.

Norvežanke su danas slavile 27:23. U crnogorskom timu na dvostrukom gostovanju u Skandinaviji nije bilo Marte Batinović, Milene Raičević, Đine Jauković, Ilde Kepić, Nataše Ćorović, Dijane Mugoše i Đine Malović.

Domaća selekcija je vodila tokom cijelog meča, ali su djevojke Bojane Popović bile u igri do kraja.

U 19. minutu dugog poluvremena smanjile su na 21:20, prijetile da ugroze pobjedu favoritkinja, ali je Norveška, ipak, uspjela da odbije napad i odbrani pobjedu.

Itana Grbić je upisala šest golova i pet asistencija, Jelena Despotović i Tanja Brnović po četiri pogotka, Ivana Godeč tri. Marina Rajčić imala je devet odbrana.

Nora Merk je postigla pet pogodaka, Amali Andersen i Stine Skogrand po četiri u ekipi Norveške.