Tenis

Ma BRAVO! Dankina pobjeda karijere na najvećoj sceni protiv Radukanu

Danka Kovinić je pobijedila Emu Radukanu u drugom kolu Australijan opena.

Naša najbolja teniserka bila je bolja od Radukanu 2:1 u setovima!

Poslije velike borbe je Danka stigla do pobjede u meču sa najvećom senzacijom svjetskog tenisa.

Radukanu je na momente imala problema sa žuljevima na desnoj šaci, a Kovinić je odigrala sjajno i u ključnim momentima iskoristila veliku šansu.

Šampionka US opena nekada je udarala kao teniseri jako, a nekada je osjećala bol i nije mogla, što je Danki predstavljalo probleme i morala je konstantno da se prilagođava ipak sve je izdržala!

U prvom setu je Radukanu povela 3:0, ali je Kovinić do kraja seta odigrala briljantno i stigla je do pobjede 6:4.

Kovinić je prvu šansu da prelomi meč propustila u drugom setu. Pri rezultatu 4:4 imala je 40:15 i šansu da povede, nije je iskoristila i Radukanu je u tom gejmu napravila brejk i onda ga potvrdila za 6:4.

Meč je prelomio uvodni gejm trećeg seta u kom je naša teniserka spasila tri brejk lopte i poslije devet minuta sačuvala svoj servis.

Brejk prvi je napravila u četvrtom gejmu, a nakon ribrejka opet je rivalki servis oduzela u šestom gejmu i tu prednost više nije ispuštala.

Slavila je 6:3 i sada čeka pobjednicu meča Halep – Hadad.