Pratite nas

Odbojka

Mina u finalu Kupa Srbije, Danijela u MVP ritmu

Nakon poraza od Uni Opole rezultatom 3:0, pobjedu su nakon nekoliko dana upisali Danijela Džaković i poljski Tarnov i to upravo zahvaljujući crnogorskoj odbojkašici koja je zabilježila 23 poena, prenosi portal www.odbojka.me.

Tarnov je slavio nakon pet setova nad Vroclavom. U porazu od Uni Opole, Džaković je igrala u dva seta i osvojila tri poena.

Odličnu utakmicu imala je Katarina Budrak u pobjedi francuskog Romansa. Čak 22 poena osvojila je Budrak koja igra na poziciji srednjeg blokera, a njen tim bio je bolji od Dižona maksimalnim rezultatom u prvom kolu Kupa Francuske.

Mina Dragović i Jedinstvo Stara Pazova plasirali su se u finale Kupa Srbije, dok su Saška Đurović sa Crvenom zvezdom i Simona Petranović sa Ubom zaustavljene u polufinalu. Jedinstvo je slavilo i u revanš utakmici polufinala Kupa Srbije nad Ubom rezultatom 3:1, kao i u prvom suretu na terenu Uba. Srednji bloker Mina Dragović sa 12 poena dala je veliki doprinos pobjedi. Crvena zvezda je poražena i u drugoj utakmici polufinala od Tenta. Na terenu crveno-bijelih bilo je 3:2, dok je na svom terenu tim iz Obrenovca bio maksimalan. Saška Đurović je osvojila četiri poena za Zvezdu u revanšu.

Nakon polufinalnih utakmica, odigrano je 11. kolo u Superligi Srbije. Saška i Zvezda opet su poražene od Tenta 3:1, a Saška je osvojila sedam poena, Mina je upisala četiri poena u trijumfu Jedinstva nad Partizanom, dok je Simona je osvojila dva poena u porazu Uba od Srema 3:2.

Korektorka Nikoleta Perović bila je dvocifrena sa 10 poena u novom trijumfu Šondonga nad Sičuanom bez izgubljenog seta.

Nevena Vukčević je osvojila poen u pobjedi Lugoša od Voluntarija 2005 3:0, u okviru 11. kola šampionata Rumunije. Vukčević i Lugoš ostali su bez polufinala Kupa Rumunije, nakon što je Dinamo bio bolji u revanš utakmici četvrtfinala rezultatom 3:1 (23:25, 25:15, 25:19, 25:21) i 15:9 u zlatnom setu, koji je odlučivao polufinalistu, jer je Lugoš bio maksimalan u prvoj utakmici. Nevena je na toj utakmici upisala dva poena.

Teodora Rakočević je osvojila četiri poena u pobjedi Banja Luke nad Centrom 3:1 u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.