Mirko Marić zadovoljan nakon dvije pobjede, ali i kritičan: Moramo da poboljšamo mnogo toga

Slavlje crnogorskih fudbalerki: FOTO FSCG/Savo Prelević

Dvije pobjede – gol razlika 8:1 – uspješne februarske provjere za naše najbolje fudbalerke.

Djevojke Mirka Marića nisu u drugom meču protiv Moldavije bile ubjedljive kao prije tri dana, kada su slavile 6:1, ali dovoljno dobre da ostvare siguran trijumf (2:0).

Jako je teško igrati dvije utaklmice a posebno kada prvu pobijediš 6:1. Teško je motivisati ekipu, a bilo je i malo umora, iako smo imali priličan fond igračica. Probali smo sve, to je dobro, treba nam širok izbor”, kazao je selektor Mirko Marić.

Crna Gora je odigrala dobro prvo poluvrijeme, imala je Misa Kuč dvije šanse u uvodu meča, dobru priliku stvorila je i Jelena Karličić, a gošće uputile tek jedan šut, koji je mogao da donese izjednačenje…

Drugi dio meča bio je mnogo slabiji…

“Solidno prvo, ali jako loše drugo poluvrijeme, u kome nismo napravili ništa. Moramo da radimo da poboljšamo mnogo stvari, nadam se da ćemo se spremiti do Lige nacija”, ističe Marić.

U pojedinim trenucima nedostajalo je i agresivnosti, ali i mirnoće…

Žurimo ponekad, u trećoj zoni nismo imali kvalitetan pas. U drugom poluvremenu nisam vidio ništa dobro, baš je za kritiku. Daleko je od nivoa koji sam očekivao, ali daleko je i septembar. Nadam se da se neće ponoviti ovih 45 minuta”, kazao je Marić, uz zaključak.

“Dorbo je kad se pobjeđuje, a ne igra dobro. Kada podvučemo crtu – možemo da budemo zadovoljni”.