Mlade fudbalerke Crne Gore dominirale i pobijedile Azerbejdžan: Stanić i Rakočević za slavlje u Hrvatskoj

Sjajan start naše ženske omladinske fudbalske selekcije na preliminarnom turniru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Crna Gora je u prvom kolu savladala Azerbejdžan 2:1, nakon dominantne igre tokom svih 90 minuta, a pravo je čudo da pobjeda nije bila ubjedljivija.

Od početka su „crvene“ bile bolje, ali su rivalke povele iz prve opasnije akcije, preko Edanur Mutlu u 17. minutu.

Djevojke Mirka Marića nisu, međutim, gubile ritam ni ušle u nervozu, već su preko 17-godišnje igračice Breznice Lidije Stanić poravnale 12 minuta kasnije.

Nastavile su da napadaju, da stvaraju i promašuju šanse, sve dok Anastasija Rakočević (Budućnost) nije pogodila za 2:1 i pobjedu.

O dominaciji Crne Gore dovoljno govori statistika – 17 šuteva na gol (3 Azerbejdžan), devet u okvir gola, 13 kornera.

U drugom kolu turnira u Hrvatskoj, Crna Gora 7. oktobra igra protiv domaćina, koji je na startu bio bolji od Kipra 1:0.

CRNA GORA – AZERBEJDŽAN 2:1

Poreč – Stadion ,,Veli Jože“. Sudija: Mariska Overtom (Holandija). Strijelci: Stanić 29, Rakočević 76. – Mutlu 17.

Crna Gora: Ajša Kalač, Anastasija Rakočević, Tanja Malesija, Andrea Vukadinović, Jelena Ralević, Anastasija Bulić, Sara Simonović, Nejla Bicić, Anđela Golubović, Lidija Stanić (od 87. Anđela Savović), Ana Krivokapić (od 87. Valerija Radmanović).

Azerbejdžan: Ajtaj Fejzulajeva, Samira Aširova, Fidan Jafarova, Milana Rahimova, Nurčin Tarvelizada, Tugba Bozkurt, Buse Kodžabej, Fatimeji Hujsenli, Edanur Mutlu, Fatima Ahmadli (od 67. Sejma Gendžaj), Nahida Mamadova (od 67. Zulejha Zamamli).