Mlade fudbalerke se raspucale na Baltiku: Darija, Maša, Nađa i Angelina lansirale Crnu Goru

Naša ženska kadetska fudbalska reprezentacija na sjajan način završila je turnir u Litvaniji.

Crna Gora je u drugom meču ubjedljivo pobijedila domaću selekciju – 4:1 i osvojila drugo mjesto u grupi.

Prvo je pripalo Slovačkoj, koja je ostvarila obje pobjede – 3:0 nad Litvanijom i 4:0 nad našim timom.

Naše djevojke su protiv Litvanki pokazale da imaju potencijal i talenat, da u ovoj generaciji U 17 igračica ima „materijala“ za velike stvari u seniorskoj konkurenciji.

15-godišnja Darija Čižek je u petom minutu dovela Crnu Goru u vođstvo, da bi sredinom prvog poluvremena Maša Tomašević, koja već ima nastupe i u A reprezentaciji, iz penala udvostručila prednost.

Litvanija je u finišu poluvremena smanjila, preko Jokubaite.

U posljednjih 15-ak minuta naše djevojke su došle do ubjedljive pobjede – Nađa Doknić je u 77. pogodila za 3:1, a Angelina Drešaj pet minuta kasnije iz penala postavila krajnji rezultat.

Odličan utisak ostavila je i golmanka Senita Kalač koja je imala devet odbrana.