Odbojka

Mlade odbojkašice osvojile set protiv favorita, sjutra po prvu pobjedu

FOTO odbojka.me

Ženska mlada odbojkaška selekcija Crne Gore poražena je od Turske rezultatom 3:1 (25:16, 25:14, 22:25, 25:16) u drugom kolu Balkanskog prvenstva koje se igra u Bosni i Hercegovini.

Nakon što je igra bila izjednačena u prvih 10 poena, na startu utakmice, selekcija Turske uhvatila je “zalet” i lagano osvojila prvi set.

Slično je bilo i u drugom. Turkinje su kontrolisale meč, selekcija Crne Gore u jednom momentu prišla na četiri poena zaostatka (18:14), kada je tajm-autom reagovao selektor Turske. Prekinuta je serija, Turska je slavila 25:14.

U trećem setu su naše odbojkašice pokazale da imaju potencijal, u veoma uzbudljivoj završnici slavile su rezultatom 25:22.

Dobar otpor imale su “crvene” do sredine četvrtog seta, ali je Turska opet ušla u seriju za pobjedu 25:16 i 3:1 u setovima.

Nevena Vukčević i Kristina Božović osvojile su po 10 poena, dok su po 9 poena zabilježile Majda Čakar i Mia Ražnatović.

U petak, Crna Gora se sastaje sa Bosnom i Hercegovinom od 16 časova.

Turska – Crna Gora 3:1 (25:16, 25:14, 22:25, 25:16)

Brčko – Sportska dvorana “Magnet”.

Turska: Ege Sečem, Adali (libero), Ozden 11, Mali 6, Šahin 8, Kapar, Palabiik, Aksoj , Ajgun 17, Oztunali, Gezubjuk 18, Arslanap , Sen 10, Ince (ibero).

Crna Gora: Bogojević 2, Čakar 9, Matunović, Krivokapić 1, Vlaović , Đukić, Rudan, Madžgalj (libero), Labović (libero), Božović 10, Vukčević 10, Ražnatović 9, Ćetković.