Moćan start Crne Gore, šest golova naših fudbalerki na otvaranju EURO kvalifikacija

FOTO FSCG/Savo Prelević

Moćan start naših fudbalerki u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo – Crna Gora je u prvom kolu grupe C 3 na stadionu pod Goricom pobijedila Andoru 6:1.

Dominantna partija, šest golova, moglo je i više, moglo je i bez jednog primljenog u finišu poluvremena, ali ukupan utisak još jednom – izuzetno dobar.

Crnogorske fudbalerke su se očekivano od starta nametnule na terenu, napravile pritisak i stvorile nekoliko opasnih situacija (najbolju je imala Armisa Kuč, čiji je šut iskosa sa lijeve strane odbranila golmanka Osorio), prije nego što su povele u 27. minutu.

Jasna Đoković je pronašla Slađanu Bulatović, a kapitenka mirno i elegantno sa 12-13 metara plasirala loptu u desni ugao.

Desetak minuta kasnije Crna Gora je duplirala prednost. Ubacivanje Slađane Bulatović, Medina Dešić je zakačila loptu glavom, a Jasna Đoković je sa druge stative proslijedila loptu u gol.

Dva gola prednosti, dominacija, kvalitet – sve je bilo na strani naših djevojaka, izgledalo je da će meč ići u jednom smjeru do kraja.

To se, međutim, promijenilo u 41. minutu, kada je Andora iznenada smanjila – efektan gol Tereze Armengol iz slobodnog udarca sa 18 metara, prebacila je živi zid i pogodila uz desnu stativu.

Armengol je u finišu poluvremena mogla i da donese izjednačenje. Ova 26-godišnja djevojka ima, očigledno, odličan šut, jer je sa 25 metara gađala pod prečku, a odlično je reagovala Ajša Kalač i izbacila loptu u korner.

Nije, međutim, bilo i najmanjih sumnji da će Crna Gora u nastavku krunisati dominaciju i kvalitet.

Na poluvremenu je Mirko Marić pojačao ofanzivu, umjesto Tanje Đurković ušla je Maša Tomašević, koja je u 51. minutu potvrdila kakav je biser – prelijep dribling preko glave 16-godišnje igračice, ubacivanje na drugu stranu, gdje je spremna bila Medina Dešić za 3:1.

Deset minuta kasnije riješene su sve dileme. Jelena Karličić je sa desne strane poslala još jedan odličan centaršut sa desne strane, a Medina Dešić dominantno dobila duel sa golmankom i glavom pogodila – 4:1 za Crnu Goru.

Petardu je pod Goricom upalila Helena Božić na centaršut Slađe Bulatović 15-ak minuta prije kraja – visokih 5:1.

U posljednjim trenucima meča, penal, koji je dosuđen zbog igranja rukom, u šesti gol je pretvorila Slađana Bulatović za 6:1 i lijepa najava za novi meč, u utorak pod Goricom, protiv Farskih Ostrva, selekcije kojoj su naše djevojke u decembru na istom mjestu dale čak devet golova.

Crna Gora – Andora 6:1

Stadion pod Goricom. Gledalaca: 150. Sutkinja: Ferida Luftalijeva (Azerbejdžan).

Strijelci: Slađana Bulatović 27, 90+3. (penal), Jasna Đoković 37, Medina Dešić 51. i 61, Helena Božić 74. (Crna Gora), Tereza Armengol 41. (Andora).

Žuti kartoni: Muelas, Sin, Gonsalveš (Andora).

Crna Gora: Ajša Kalač – Ivana Boričić (82. Jovana Sarić), Darija Đukić, Helena Božić – Tatjana Đurković (46. Maša Tomašević), Jasna Đoković (73. Milica Radunović), Nađa Stanović (73. Aleksandra Popović), Jelena Karličić, Slađana Bulatović – Armisa Kuč, Medina Dešić (82. Jelena Petrović).

Andora: Marija Osorio – Neus Rosas (85. Marija Moles), Laja Palau, Paula Markes – Laja Sin, Aitana Sanhuan, Marina Muelas, Erika Gonsalveš (85. Uma de Vertis), Gema Ljuć (85. Arijana Koreja) – Klaudija Vendrel (52. Lola Arauz)- Tereza Armengol.