Naše fudbalerke u inostranstvu: Slađa i Misa četiri od četiri, Medininom timu ne ide u Bundesligi, Jelena slavila, Nađa povrijeđena

Fudbalerke Fomgeta, FOTO Ankara Büyükşehir Belediyesi Fomget Gençlik Spor Kulübü

Fudbalerke Fomgeta upisale su i četvrtu pobjedu u šampionatu Turske, četvrtu zaredom i bez primljenog gola.

Pobijedile su na svom terenu ekipu Gazijantepa 2:0.

Slađa Bulatović i Misa Kuč bile su u startnoj postavi, a oba gola za aktuelnog šampiona postigla je Amerikanka Danijela Markano u drugom poluvremenu.

Fomget je prvi sa 12 bodova i gol razlikom 19:0.

U Bundesligi, Medina Dešić je bila u prvih 11 Nirnberga, ali je njen tim doživio drugi poraz u prvenstvu – ponovo veoma ubjedljiv, u Leverkuzenu od Bajera 6:0.

Na startu je kod kuće poražen od Verdera 5:1.

Jelena Vujadinović je, takođe, počela meč u dresu poljskog Medik Konina, igrala je do posljednjih 20-ak minuta, a njen sastav pobijedio ekipu Čarni Sosnovjec 2:0.

U Mađarskoj je Ferencvaroš bio ubjedljiv u Kupu protiv Puškaš Akademije 3:0, ali Nađa Stanović zbog povrede nije bila u kombinaciji za meč.