Tenis

Noć iznenađenja u Njujorku: Ispale Radukanu i Osaka

Kraj sa šampionku US opena iz 2021. godine već u prvoj rundi ovogodišnjeg turnira u Njujorku.

Ema Radukanu poražena je od Aliz Korne sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Imala je Britanka šanse na ovom meču, ali je čak sedam puta gubila servis, što je na kraju koštalo eliminacije.

Padala joj je koncentracija u ključnim gemovima u oba seta, pa se 40. teniserka svijeta plasirala u drugo kolo.

Korne će u sljedećoj rundiigrati protiv Katerine Sinijakove iz Češke.

Na premijeri u Njujorku eliminisana je i Naomi Osaka.

Domaća nada Danijel Kolins pobijedila je Japanku sa 2:0, po setovima 7:6, 6:3, poslije 96 minuta igre.

Osaka je u prvom setu vodila 3:0, ali je brzo ispustila prednost brejka, da bi u 13. gemu sa 7:5 Amerikanka došla do vođstva.

I u drugom dijelu igre, Naomi je prva oduzela servis protivnici.

Međutim, nije tu zalihu znala da sačuva do kraja seta. Izgubila je dva servisa i na kraju je poražena.

Danijel Kolins će za plasman u treće kolo igrati protiv Španjolke Kristine Bukse.

Za razliku od Radukanu i Osake, Viktorija Azarenka nije dozvolila iznenađenje u prvom nastupu u Njujorku ove godine.

Bjeloruskinja je sa 2:1 poslije 111 minuta igre savladala kvalifikantkinju Ešlin Kruger.

Azarenka je odlično otvorila meč jer je prvi set dobila sa 6:1.

Kada se činilo da će rutinski završiti posao, probudila se 244. teniserka svijeta i sa 6:4 odvela meč u treći set.

U odlučujućem periodu presudio je kvalitet Azarenke, koja nije dozvolila dramu, pa je rutinski sa 6:2 privela meč kraju.

Mnogo teži posao Viktoriju Azarenku čeka u drugom kolu u kojem će za rivalku imati mladu Ukrajinku Martu Kostjuk.