Odličan start crnogorskih kadetkinja: Pobjeda nad Litvanijom za korak ka elitnoj rundi

Odličan start naših kadetkinja na kvalifikacionom turniru za Evropsko prvenstvo.

Ekipa Mirka Marića pobijedila je u Kotoru Litvaniju sa 3:2 i upisala prve bodove.

Po teškom terenu Crna Gora je povela u sedmom minutu, kada je nakon ubacivanja iz prekida, Darija Čižek spustila loptu, koju je u mrežu selekcije sa Baltika ubacila fudbalerka Ekonomista Jelena Nikčević.

Izjednačile su Litvanke preko Justine Blaževićute u 17. ali samo što su naše krenule sa centra, Darija Čižek vratila je prednost crnogorskom timu.

Bile su naše djevojke bolje do kraja prvog dijela, ali u dva navrata Maša Tomašević nije uspjela da se nagradi golom i pored odlične partije.

Utakmica je odlučena 20 minuta prije kraja, kada je Amra Luković sa preko 25 metara snažnim udarcem postavila konačan rezultat.

U posljednjem minutu Litvanke su smanjile drugim pogotkom Justine Blaževićute, ali se rezultat nije mijenjao u sudijskoj nadoknadi.

Crna Gora je nastupila u sastavu: Senita Kalač, Slavica Krstevska, Vladana Boričić, Dunja Bojanić, Ana Vlahović, Jelena Vikčević, Aleka Balević (od 46′ Amra Luković), Elda Bralić (od 68′ Azra Orahovac), Maša Tomašević, Angelina Drešaj (od 82′ Ena Spahić), Darija Čižek (od 68′ Jovana Radović).

Za tri dana Crna Gora će u Petrovcu od 14 sati igrati protiv Andore.