Oslabljena Crna Gora poklekla u drugom poluvremenu i ubjedljivo izgubila od Rusije

Nakon istorijske pobjede, stigao je ubjedljiv poraz – crnogorske fudbalerke izgubile su od Rusije 5:0 u drugom meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Prije četiri dana izabranice Mirka Marića savladale su Bosnu i Hercegovinu 3:2 u gostima, ostvarile prvi trijumf u kvalifikacionim mečevima za velika takmičenja, ali danas nisu mogle da ugroze Rusiju.

Bez četiri važne igračice (Kuč i Kočanović imaju koronavirus, Karličić i Đukić su dobile crvene kartone protiv BiH), Crna Gora je poklekla u posljednjih 35 minuta.

Ruskinje su povele u desetom, preko Neli Korovkine, imale još nekoliko velikih šansi, pogađale i prečku i stativu.

Ipak, do 54. minuta nije se rezultat mijenjao, a tada se razigrala Nadežda Smirnova, fudbalerka moskovskog CSKA, koja je do kraja meča upisala het-trik.

Bilo je 3:0 do 88. minuta, kada je Smirnova pogodila četvrti put za domaći tim, da bi u posljednjim trenucima konačan rezultat postavila Ana Belomiceva.

Crna Gora takmičenje u grupi E nastavlja narednog mjeseca – 21. oktobra dočekuje Azerbejdžan, a pet dana kasnije selekciju Danske.