Poraz mladih fudbalerki, nesrećno primljeni gol odredio tok meča

Mlade crnogorske fudbalerke, članice U 16 selekcije, ubjedljivo su poražene od domaćina Bugarske 3:0 u drugom kolu Uefinog razvojnog turnira.

Na startu su igrale 2:2 sa Sjevernom Makedonijom, od koje su zatim izgubile nakon penal serije (5:4).

Protiv Bugarske, djevojke Mirka Marića odigrale su dobro prvo poluvrijeme, potpuno ravnopravno sa domaćom selekcijom, ali su nesrećno primile gol – bio je to autogol golmanke Anje Jovanović u 36. minutu.

U nastavku je Ana Marija Ravnačka sa dva pogotka u 60. i 77. minutu donijela ubjedljivu pobjedu svojoj selekciji.

– Još jedna potvrda da mi ne možemo da odigramo na pravi način dvije utakmice u tri dana, nemamo taj ritam da fizički pariramo protivniku. Svakako, zaslužena pobjeda Bugarske, bile su agresivnije i na pravi način iskoristile bolju fizičku pripremljenost, kazao je selektor Mirko Marić.

U posljednjem meču turnira u gradu Albena, Crna Gora u nedjelju od 10 časova igra sa Sjevernom Irskom.