Poraz naših rukometašica: „Lavice“ izgubile u četvrtfinalu OI

„Lavice“ su zaustavljene u četvrtfinalu Olimpijskih igara.

Crna Gora je u borbi za polufinale poražena od Rusije 32:26.

Loš početak meča i drugog poluvremena odveli su nas u poraz od olimpijskih šampionki.

Ruskinje su krenule kao furija ređali su se golovi, pa je već nakon nekoliko minuta i 4:0 za rivala naša klupa zvala tajm aut.

Rusija je imala i 7:1, prednost i do sedam golova razlike, ali naše nijesu odustale.

Konsolidovale su se i čim su spustile tempo stigle su do smanjenja rezultata. Golmanke su u 22. minutu upisale prvu odbranu, nakon čega je Rajčić počela dobro da brani.

Do odmora smo zaostatak smanjili na 15:17, imali odmah na startu napad sa rukometašicom više za -1 nijesmo ga iskoristili. U 40. minutu smo bili najbliži da dođemo na gol minusa, Brnović je izborila sedmerac, ali su sudije šokantno pokazale faul u napadu, nakon čega smo primili gol za tri razlike.

Nakon toga Rusija je ubrzala tempo i lako iz kontri i polukontri pobjegla na 28:22.

Bilo je to na 10 minuta prije kraja iz čega nije povratka bilo.

Deset golova Radičević, osam Jauković, četiri Grbić.

Naše su jutros pružile sve, borile se, ali nijesu mogle da iznenade olimpijske šampionke.

Ipak ovo četvrtfinale su odigrale odlično izuzev samog starta meča, što je možda i koštalo!