Odbojka

Poraz od Turske, kraj sna o polufinalu

Naše odbojkašice izgubile su šanse za plasman u polufinale Balkanskog prvenstva – Naše djevojke poražene su od Turske rezultatom 3:0 (25:20, 25:16, 25:16) u drugom kolu U17 Balkanskog prvenstva.

Odbojkašice Crne Gore pružile su dobar otpor Turskoj na startu utakmice, bile u egalu do sredine prvog seta 14:14, nakon kojeg je Turska napravila rezultatsku raziliku i osvojila prvi set 25:20.

U naredna dva perioda igre, selekcija Turske napravila je ranu prednost i zaustavila naš tim na 16 poena za pobjedu 3:0.

Darja Popović bila bila je najefikasina u dresu Crne Gore sa 9 osvojenih poena, za Turski tim 15 poena osvojila je Eslem Jilmaz.

Naše najmlađe odbojkašice danas igraju posljednji meč grupne faze, a protivnik je reprezentacija Sjeverne Makedonije od 15 časova.

Drugog dana, u grupi B, Grčka je bila bolja od Sjeverne Makedonije 3:0 (25:12, 25:13, 25:4), a u grupi A Bugarska je bila bolja od Moldavije 3:0 (25:14, 25:19, 25:9) i Srbija od Rumunije 3:2 (25:22, 21:25, 25:2, 17:25, 15:7).