Renesansa crnogorskog ženskog fudbala: Slađa i Anđela matirale Azerbejdžan

Druga pobjeda naših dama u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo – Crna Gora je u Podgorici savladala Azerbejdžan 2:0 i ima šest bodova, nakon tri kola u mundijalskom ciklusu.

Nije mogao meč bolje da počne po ekipu Mirka Marića. Igrao se peti minut kada je Armisa Kuč sjajno asistirala za Slađu Bulatović, koja je zakucala loptu pod prečku gola Azerbejdžana.

Mogle su naše djevojke i do ubjedljivijeg vođstva do kraja prvog dijela, u šansama su bile Stanović i Kuč, ali se rezultat nije mijenjao.

Gošće su bile bolji rival u prvih 15 minuta nastavka, u jednoj situaciji je Maja Šaranović sa gol linije spriječila izjednačenje, a potom je ponovo Crna Gora bila konkretnija.

Nekoliko solidnih šansi naše nisu iskoristile, ali ih to nije pokolebalo da daju još jedan pogodak u završnici meča.

Utakmicu je odlučila Anđela Tošković u 83. minutu. Sjajno je utrčala u kazneni prostor i stavila tačku na odlično popodne u Kampu FSCG na Starom aerodromu.

Crna Gora će sljedećeg utorka protiv favorizovane Danske odigrati sljedeći meč u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, u kojima su već ostvarile istorijske rezultate.