Srebrne „lavice“, Ivana Savić najbolja igračica šampionata

FOTO Stefan Ivanović/MatchLens

Ženska kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore osvojila je srebrnu medalju na Mediteranskom prvenstvu u Podgorici.

Mlade crnogorske rukometašice poražene su danas u finalnom meču od Španije 30:19.

Selekcija, koju su sa klupe predvodili treneri Miloš Perović i Bobana Krstović, do finala došla je kao drugoplasirana u ligaškom dijelu šampionata sa šest pobjeda i dva poraza.

Slavila je protiv Italije, Kosova, Slovačke, Turske, Rumunije i Slovenije, dok je poražena od Hrvatske i Španije.

Španiju je do trofeja vodila Danijela Aguado Martines sa osam golova.

U crnogorskoj selekciji po četiri pogotka postigle su Anđelina Orbović i Ivana Savić, koje su nagrađene su i individualnim priznanjima.

Savić je proglašena za najbolju igračicu prvenstva, dok je Orbović najbolji lijevi bek i strijelac.

Bronzanu medalju osvojila je Hrvatska, koja je u meču za treće mjesto pobijedila Slovačku 22:18.