Težak poraz mladih fudbalerki u Prištini

Ženska omladinska fudbnalska reprezentacija Crne Gore doživjela je težak poraz u drugom prijateljskom duelu sa Kosovom – 6:0, nakon što je prije dva dana sa istim rivalom u Prištini igrala 0:0.

Domaći tim došao je do ubjedljive pobjede, boljom igrom pogotovo u drugom poluvremenu, kada su igračice Kosove postigle čak pet golova.

– Prvo poluvrijeme smo odigrali korektno. Međutim, u nastavku, kada smo dali šansu svim igračicama, došlo je do pada zbog fizičke spreme. Praktično je na terenu postojala samo jedna ekipa, Kosovo i to je doprinijelo ovom porazu, rekao je selektor Mirko Marić.

KOSOVO – CRNA GORA 6:0

Trening centar FS Kosova, Priština. Sudija: Rita Vehapi (Kosovo). Strijelci: Behrami 11,  Kadriu 55,  Guri 65,  Gaši 79,90,  Racaj 85. Žuti kartoni: Ramaj (Kosovo), Kalač (Crna Gora).

Kosovo: Alma Demiri (od 60. Rajmonda Spahiu), Vanesa Nuši, Gresa Beriša (od 69. Erblina Salihu), Kresnike Ramaj, Melisa Beriša, Erelete Šabiu, Rinesa Alija (od 60. Aurona Racaj), Elma Kadriu (od 60. Albina Beriša), Fljondra Behrami (od 50. Reze Gaši), Albulena Guri (od 69. Đeliza Krasnići), Vanesa Paćarizi (od 69. Esma Bitići).
Selektor: Kuštrim Muniši.

Crna Gora: Ajša Kalač (od 86. Marija Vuković), Anđela Golubović, Anastasija Bulić, Tanja Malesija, Andrea Vukadinović (od 66. Sara Draganić), Lidija Stanić (od 66. Anđela Savović), Nejla Bicić (od 46. Sanija Pačariz), Sara Simonović (od 86. Mina Balević), Ana Krivokapić (od 66. Amina Agović), Mia Baturan (od 46. Melanija Kaluđerović (od 86. Milena Vidić)), Anastasija Rakočević (od 80. Bojana Tomašević).
Selektor: Mirko Marić.