To je prava Crna Gora: Fudbalerke deklasirale Moldaviju

Armisa Kuč i Medina Dešić, FOTO Anna Rotary/fmf.md

Petak je bio samo slab dan, trenutak slabosti, možda i potcjenjivanja rivalki – u drugom meču protiv Moldavije, crnogorske fudbalerke pokazale su pravo lice i pobijedile u Kišinjevu čak sa 5:0.

Nakon što je prije tri dana njegov tim poražen 2:1, selektor Mirko Marić je zatražio reakciju djevojaka i dobio ju je.

Crna Gora je odigrala sjajnu utakmicu, na svim djelovima terena, čime je napravila odličnu uvertiru pred početak Lige nacija, i duele sa Farskim ostrvima u gostima 22. septembra, te Azerbejdžana kod kuće četiri dana kasnije (u grupi je još i Kipar).

Naš tim je poveo u desetom minutu, golom Helene Božić glavom sa druge stative, nakon ubacivanja Jasne Đoković.

U uvodu drugog poluvremena, proradio je napadački tandem Armisa Kuč – Medina Dešić.

Misa je efektno zahvatila volej, a Medina spretno reagovala u petercu – oba puta asistirala je Nađa Stanović.

Na 4:0 povisila je Jasna Đoković iz slobodnog udarca u 65. minutu, a peti pogodak djelo je Anđele Tošković, koju je uposlila Misa Kuč.