Košarka

Usudile su se da sanjaju: Crnogorke među osam najboljih u Evropi!

Naša ženska košarkaška reprezentacija među osam najboljih je selekcija Evrope!!!

Do ogromnog uspjeha izabranice Jelene Škerović stigle su fenomenalnom pobjedom nad Italijom u Tel Avivu 63:49!

Jedna od najljepših pobjeda naše ženske košarke stigla je zahvaljujući nestvarnoj energiji naših djevojaka tokom 40 minuta za pamćenje

Prva četvrtina bila je bukvalno iz snova. Italijanke nijesu „vidjele“ koš, ubacile su za 10 minuta osam poena, a čak četiri sa bacanja. Sa druge strane Milica Jovanović je dala 11 prvih poena za naš nacionalni tim, kasnije se razigrala i Marija Leković, pa smo poslije 10 minuta imali velikih 22:8.

Uz frenetičnu odbranu, Dragana Živković je bukvalno u „džep“ stavila najbolju košarkašicu Italije Zandalasini, trojkom Jovanović naša selekcija stigla je do 29:8 u 14. minutu. Italijanke su do kraja poluvremena smanjile zaostatak na 35:22, a prednost je ostala dvocifrena iako smo za 20 minuta šutnuli jedno bacanje, Italija osam!

Prišle su Italijanke na 35:24 na startu treće četvrtine, ali onda četiri vezana poena Živković, za ponovo plus 15. Na svaki pokušaj Italije da se približi imali smo defanzivni odgovor. U napadu Marija Leković je kreirala sjajne stvari i vezala četiri poena za 48:31 na kraju treće četvrtine!

Zorana Radonjić ubacila je jedno bacanje, pa Jovanović trojku za 52:31! Italijanke su do kraja smanjile, ali to je bilo sve, nijesu ni priprijetile!

Naša selekcija ide u Ljubljanu, na megdan Francuskoj.

Milica Jovanović je ubacila 17 poena, uz osam skokova, sjajna Marija Leković 15, Nataša Mek 13 koševa i 15 skokova, Jelena Vučetić osam, a Dragana Živković pet, uz veliki posao u odbrani, gdje je potpuno zaustavila Ćećiliju Zandalazini.