Ostali Sportovi

VIDEO Osvojila je olimpijsko zlato, ali nikada nije bila srećna kao kada je završila jednu trku

Monika Puig (30) je u Rio de Žaneiru 2016. godine ostvarila uspjeh za pamćenje – osvojila zlatnu olimpijsku medalju u tenisu, postavši prva olimpijka iz Portorika sa olimpijskom titulom.

Ali, nikada, kako sama kaže, nije bila toliko srećna kao minulog vikenda, kada je završila trku Ironman 70.3 za pet sati i 42 minuta.

Monika se povukla iz tenisa u junu 2022. zbog serije povreda, ali nije odustala od sporta. Održavala je formu, a u nedelju ispunila san.

Završila je trka na 113 kilometara, koja se sastoji od 1,9 km plivanja, 90 km vožnje biciklom i 21,1 km trčanja. Dužine su duplo kraće u odnosu na klasični Ironmen triatlon.

Puig je zauzela 4. mesto u svojoj starosnoj kategoriji sa odličnim vremenom od pet sati i 42 minuta, ali joj je pozicija bila manje važna.

Bilo je važno da pokaže da nema granica…

Monika je briznula u plač, od sreće, odmah nakon što je prešla ciljnu liniju.