Košarka

Vučice herojski do pobjede protiv Maribora

Herojski trijumf malih ,,vučica“. Košarkašice Budućnost Bemaksa do 17 godina uspjele su da savladaju Maribor 63:60 na startu Top8 faze WABA lige, a s obzirom da su iz grupne faze prenijele tri pobjede, ovaj trijumf može biti ključan u prodoru ka fajnal foru.

Podgoričanke su sa skraćenom rotacijom (bezDragišić i Drobnjak)imale dominaciju u prvom poluvremenu, tako da je u 17. minutu bilo +13 (34:21). Ali, već nakon četiri minuta igre u trećem perioduJelena Bulajićzaradila je peti faul,pa je Budućnost Bemaks imala još manje opcija u napadu. Maribor je uspio da preokrene, ali je trojkomKsenije Nišavićcrnogorski tim dočekao posljednjih 10 minuta sa egalom – 45:45.

Slovenke su na tri i po minuta prije kraja vodile, ali je tada u meč vinera izrasla Nišavić, koja je pogodila za egal, a Zuber za preokret – 59:57. Kada je bilo ključno, Nišavić je pogodila, a zatim i asistiralaAnđeli Rakočević– 63:57, čime su sve dileme bile otklonjene.

Podgoričanke sjutra, drugog dana turnira, očekuju dva meča – prvo od podne duel protiv Ježica, a zatim od 17 časova meč protiv Trešnjevke.

GRADIŠKA – Dvorana: ,,Arena“. Gledalaca: 50. Sudije: M. Adamović i M. Dojčinović. Rezultat po četvrtinama: 17:13, 17:17, 11:15, 18:15.

BUDUĆNOST BEMAKS: Radević 14, Rakočević 5, Nišavić 21, Zuber 4, Bulajić 19, Savović, Đukić, Dutina, Bojanić, Jelenić.

MARIBOR: Benotik, Petrović 6, Trantura 15, Vrbek 8, Podgoršek 12, Smonkar, Ribić, Pleteršek, Gracej 19, Pinterić, Zuran, Rojht.