Ženski Mundijal: Bljesak najtalentovanije igračice svijeta, Kolumbija u 97. minutu šokirala Njemačku

@FIFAWWC

Jednu od najboljih utakmica u dosadašnjem dijelu ženskog Mundijala odigrale su selekcije Kolumbije i Njemačke.

Duel 2. kola grupe H završen je iznenađujućom pobjedom južnoameričke reprezentacije, koja je savladala evropskog i svjetskog giganta – 2:1, i to golom u sedmom minutu nadoknade.

Manuela Vanegas je pogodila glavom nakon kornera.

Meč je obilježila najtalentovanija igračica svijeta – Linda Kaisedo, 18-godišnja fudbalerka Reala, spektakularnim pogotkom za 1:0 početkom drugog poluvremena.

Uradila je to samo dva dana nakon što je kolabirala na treningu nacionalnog tima.

Izjednačila je Aleksandra Pop iz penala desetak minuta prije kraja, ali su Kolumbijke stigle do istorijske pobjede.

Kolumbija nakon dva meča ima šest bodova, Njemačka i Maroko po tri, a Južna Koreja je na nuli.

U posljednjem kolu Njemice igraju protiv Koreje, a Kolumbija protiv Maroka.