30 minuta otpora rukometašica Budućnosti, pa poraz od lidera

Rukometašice Budućnosti Bemax pružile su 30 minuta sjajan otpor Esbjergu, ali su u nastavku gošće bile mnogo bolje i slavile 36:25.

Esbjerg je meč otvorio bolje, poveo 4:1, zatim i 6:2, međutim to nije obeshrabrilo naše djevojke.

Odgovorile su čvršćom odbranom, dobrim napadima i sjajna Ivona Pavićević je vezala dva pogotka za 11:11 u 26. minutu.

Budućnost je parirala do odmora, a Esbjerg je počeo da bježi već na startu nastavka.

Tri vezana gola Rejstad donijela su 14:18, a prednost je konstantno rasla do maksimalnih 11 golova.

Matea Pletikosić i Ivona Pavićević dale su po šest golova, po četiri puta su se u strijelce upisale Nataša Ćorović i Valerija Maslova, po dva gola dodale su Andrijana Popović i Nikolina Vukčević.

Esbjerg iz 11 mečeva ima 19 bodova, dok je Budućnost Bemax ostala na dva boda.