Kakva šteta: Budućnost odigrala fenomenalan meč, ali izgubila kod Odenzea

Rukometašice Budućnosti doživjele su treći poraz u Ligi šampiona ove sezone, ali su odigrale najbolji meč.

Odenze je slavio 31:29 u dramatičnom meču.

Prvo poluvrijeme bilo je izrazito izjednačeno. Domaće su stigle do 6:3 u jednom momentu, ali se Budućnost pogotkom Nine Bulatović vratila na 7:7. Poslije 30 minuta bilo je 13:12 za Odenze.

Krilo Budućnosti postiglo je gol i za prvo vođstvo Podgoričanki. U 35. minutu je pogodila za 16:17, a odmah u idućem napadu i za plus dva.

Sjajna Jelena Vukčević je odigrala fenomenalan meč, a kada je dala gol za 17:20, djelovalo je da će naše šampionke pobjednički napustiti teren.

Ipak uslijedila je serija Odenzea 4:1, na to je Budućnost odgovorila sa tri vezana gola i u završnih deset minuta ušla sa prednošću – 24:22.

Serija isključenja u posljednjih pet minuta i nekoliko izgubljenih lopti, odnijeli su zasluženi bod(ove).

Jelena Vukčević je dala devet golova iz 11 šuteva, Bulatović je pogodila sedam puta, Despotović je dodala četiri gola, Pavićević i Ivanović po tri.