Rukomet
Itana Grbić ponovo u plavom dresu: Vraćam se sa željom da Budućnost ponovo krene ka evropskom vrhu

Crnogorska reprezentativka Itana Grbić ponovo će nositi plavi dres.
Nakon četiri sezone u redovima tri učesnika Lige šampiona – Ferencvaroša, Bresta i Krima, Grbić se vraća u Podgoricu i biće najveće pojačanje Budućnosti za narednu sezonu, koja će ujedno biti i jubilarna, 30 . u EHF Ligi šampiona za najtrofejniji crnogorski klub.
Itana je već bila član Budućnosti u dva navrata – od 2016. do 2019. godine i u sezoni 2020/21 – i u tom periodu dala je poseban pečat svojim partijama, zalaganjem i liderstvom.
Povratak Grbić predstavlja veliko pojačanje, a povratak crnogorskih reprezentativki temelj je nove klupske filozofije.
Članica generacije „lavica“ koje su osvojile bronzanu medalju na EHF Euro 2022, odlučila je da se vrati tamo gdje je sve počelo – u dvoranu „Morača“. U razgovoru za zvanični sajt ŽRK Budućnost, podijelila je utiske o povratku u klub i očekivanja od naredne sezone.
Itana, nakon uspješnih sezona u Ferencvarošu, Brestu i Krimu, odlučila si da se vratiš u Budućnost. Šta je bio ključni motiv za takvu odluku?
„Vrijeme provedeno u velikim evropskim klubovima bilo je dragocjeno za moj razvoj, ali Budućnost je uvijek imala posebno mjesto u mom srcu. Ovo je moj grad, moj klub, i osjećala sam da je pravi trenutak da se vratim i pomognem ekipi. Vraćam se iskusnija i zrelija, sa jasnom željom da Budućnost ponovo krene ka vrhu evropskog rukometa“, rekla je Itana.
Koliko ti znači što ćeš ponovo igrati pred domaćom publikom?
„Mnogo mi znači. “Morača” ima posebnu energiju, i nadam se da ćemo uspjeti da vratimo navijače u dvoranu. Vjerujem da zajedno možemo ponovo napraviti od “Morače” neosvojivu tvrđavu, kakva je nekada bila i kakva zaslužuje da bude.“
Kakva su tvoja očekivanja od naredne sezone i tima koji se formira?
„Očekujem da napravimo stabilan tim koji će moći da se takmiči sa najjačima. Vjerujem da će još crnogorskih reprezentativki doći u Budućnost, jer je to put kojim klub i reprezentacija mogu da rastu zajedno. Sa pravim ljudima, vizijom i podrškom navijača, možemo da budemo konkurentni u Ligi šampiona.“
Poruka za navijače?
„Hvala svima koji su me uvijek podržavali, bez obzira gdje sam igrala. Sada je vrijeme da zajedno pišemo nove stranice klupske istorije. Budućnost je više od kluba – to je osjećaj pripadnosti i ponosa. Vidimo se u “Morači”!“, zaključila je Itana Grbić.
