Pratite nas

Fudbal

VIDEO Barselona i Lion za najveću titulu

U finalu Lige šampiona za fudbalerke 23. maja u Oslu igraće Barselona i Lion.

Barselona je mjesto u finalu izborila 4-2 pobjedom protiv Bajerna nakon što je prvi susret završio 1-1, dok je Lion sa 3-1 protiv aktuelnog prvaka Arsenala sa 3-1, nadoknadivši tako 1-2 iz prve utakmice.

Zanimljivo, Barselona i Lion će se u finalu sastati četvrti put u posljednjih sedam godina.

Francuska ekipa je bila uspješnija 2019. (4-1) i 2022. (3-1), dok je prije dvije godine katalonska ekipa pobijedila 2-0.

Golove za Barsu u pobjedi nad Bajernom postigle su Salma Paraluelo (13), Aleksija Puteljas (22, 58) i Eva Pajor (55), dok su na suprotnoj strani golove upisale Linda Dalman (17) i Pernila Harder (71).

Lion je dan ranije slavio golovima Vendi Renar i Kadidijatu Dijani u prvom, te Džuli Brand u drugom poluvremenu. Za Arsenal je pogodila Alesija Ruso.

Lion je rekorder sa osam naslova uz tri poraza u finalima, dok će Barseloni to biti ukupno sedmo finale, a do sada je slavila tri puta.

Klikni i komentariši

Ostavite komentar

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Reklama

Ovo morate vidjeti

Reklama

Više u Fudbal