Rukomet
Budućnost zna sve rivale u Ligi šampiona, žrijeb grupne faze u petak
Ženski rukometni klub OTP Group Budućnost saznao je imena svih potencijalnih rivala u Ligi šampiona, nakon što je Izvršni odbor Evropske rukometne federacije (EHF) potvrdio šest od sedam zahtjeva za dodjelu dodatnih mjesta u najkvalitetnijem evropskom klupskom takmičenju.
Od ranije je poznato da je Budućnost među deset klubova koji su direktno izborili mjesto u Ligi šampiona.
Direktan plasman u izborili su i hrvatska Podravka, danski Esbjerg, francuski Brest i Mec, njemački HSG Blomberg, mađarski Đer, norveški Storhamar, rumunska Glorija Bistrica i slovenački Krim.
Dodatna mjesta dobili su danski Odenze i Nikobing, njemačka Borusija Dortmund, mađarski FTC, norveška Sola i rumunski ĆSM Bukurešt.
Jedini klub čiji zahtjev nije odobren je norveški Molde.
Takmičarski sistem ostaje nepromijenjen, pa će grupnu fazu i ove sezone činiti dvije grupe sa po osam timova.
“Plave” će imena protivnika u grupnoj fazi saznati u petak, 26. juna, kada će u Beču biti održan žrijeb za sezonu 2026/27.
Nova sezona Lige šampiona počeće prvog vikenda septembra.
