Bajka traje, Crna Gora slavila i na Malti: Armisa Kuč i Helena Božić za novu pobjedu

Crnogorska ženska fudbalska bajka se nastavila – selekcija koja je do ovog takmičarskog ciklusa izgubila sve kvalifikacione mečeve, nakon pet kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo ima već devet bodova!

„Crvene“ su treću pobjedu u grupi E ostvarile na Malti – 2:0.

Armisa Kuč u 30. i Helena Božić u 82. minutu krunisale su još jednu sjajnu noć selekcije koju vodi Mirko Marić.

Gotovo nestvarno izgleda tabela na polovini takmičenja – Danska i Rusija, dvije nepriskonovene selekcije imaju maksimalan skor, Crna Gora je treća sa devet bodova, pet više od Malte. Bosna i Hercegovina ima jedan, a bez bodova je Azerbejdžan, kome naš tim gostuje posljednjeg dana novembra.

Šanse da se upiše i četvrti trijumf su sasvim realne.

Crna Gora je u prvom dijelu meča bila daleko od željene igre, Maltežanke su pravile dosta problema, ali se sve okrenulo nakon pola sata.

Grešku protivničkih defanzivki iskoristila je sjajna Armisa Kuč, munjevitom reakcijom je došla do lopte i pogodila sa desetak metara iskosa sa desne strane, za svoj treći gol u ovom ciklusu.

U drugom poluvremenu, iako su domaće igračice imale inicijativu, odbrana i defanzivna postavka je odradila odličan posao, sigurna na golu, nakon ubačenih lopti bila je i Anastasija Krstović.

Bilo je i nekoliko opasnih situacija pred golom Malte, prije nego što je pobjeda ovjerena u 82. minutu. Jelena Karličić je ubacila iz prekida sa desne strane, a Helena Božić glavom „zakucala“ loptu u gol – 0:2.

Nova pobjeda, druga u gostima, a nova šansa je već u utorak, protiv očito najslabije ekipe u grupi.