Bolan poraz „lavica“ od Srbije: 50 minuta kontrole i pad u finišu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore izgubila je od Srbije 27:25 na startu druge faze Svjetskog prvenstva.

Bolan poraz, jer su „lavice“ odigrale sjajnih 50 minuta, imale konstantno vođstvo, da bi u finišu pala i koncentracija, izgubljeni su i ritam i snaga, a srpski tim serijom 6:1 preokrenule i ostvarile treću pobjedu na prvenstvu.

Crna Gora je doživjela treći poraz, bez bodova je, šanse za četvrtfinale su izgubljene. Srbija ima šest bodova.

„Lavice“ su imale kontrolu na terenu i u rezultatu, vodile četiri gola u više navrata, borile se u odbrani, imale sjajnu Marinu Rajčić na golu, uživale u napadu.

U finišu se, međutim, sve promijenilo, crnogorske igračice su izgubile svježinu, skraćena rotacija je učinila svoje, pa je Srbija od minus tri – 24:21, serijom 4:0 preokrenula.

Crna Gora je, međutim, i u toj situaciji znala da reaguje, Rajčić je skinula još jedan zicer, ali nije mogla i drugi, nakon izgubljene lopte – tri minuta do kraja srpski tim je vodio 26:25.

Uslijedila je još jedna napadačka greška, koju su rivalke kaznile pogotkom Kristine Liščević za 27:25.

Ostala su dva minuta, vremena je bilo, ali ne i snage za preokret, uslijedio je promašaj Matee Pletikosić i sve je bilo gotovo.

Jovanka Radičević je postigla osam golova, Ivona Pavićević pet, a Itana Grbić i Sanja Premović po četiri.

Tamara Radojević je upisala osam pogodaka za Srbiju.