Breznica sigurna protiv Ekonomista, het trik Minele Gačanice

Poslije poraza od Danilovgrada u prošlom kolu, Breznica se vratila pobjedama u prvenstvu Crne Gore.

Šampionke države pobijedile su na svom terenu Ekonomist sa 5:0.

Naročito je bila razigrana reprezentativka Bosne i Hercegovine Minela Gačanica, koja je postigla het-trik.

U ranoj fazi utakmice, u 11. i 17. minutu dala je prva dva gola, da bi sjajnu partiju potvrdila u 58.

Mrežu Ekonomista tresle su još Jelena Petrović u 45. i Jelena Vujadinović u posljednjem minutu utakmice.

Breznica sada na vrhu tabele uz meč više ima osam bodova prednosti u odnosu na Danilovgrad.

Ekonomist je osvojio sedam, a Mladost 2015 je na tri boda.

Breznica – Ekonomist 5:0

Gradski stadion Pljevlja, sudija: Dejan Cimbaljević.

1:0 Gačanica 11′, 2:0 Gačanica 17′, 3:0 Petrović 45′, 4:0 Gačanica 58′, 5:0 Vujadinović 90′.

Breznica: Hrastovina, Tošić (od 78′ Vujadinović), Bečić (od 63′ Bošnjak), Vujošević, Maraš, Šaranović (od 45′ Osmajić), Kočanović (od 63′ Miletić), Tošković (od 78′ Bajić), Petrović (od 70′ Stanić), Đurđevac, Gačanica.

Ekonomist: Žugić, Ralević (od 45′ Bjelanović), Janjušević, Doknić, Nikčević (od 72′ Janković), Golubović, Draganić (od 45′ Balević), Jovana Sarić, Marković, Petković, Jelena Sarić.