Budućnost Bemax prijetila favoritu, Rostov na kvalitet slavio u Podgorici

Ivona Pavićević na meču sa Rostovom; FOTO ŽRK Budućnost Bemax/Dejan Starčević

Rukometašice Budućnost Bemaxa doživjele su i četvrti poraz u Ligi šampiona ove sezone.

Očekivano, u Podgorici je slavio Rostov 25:19, koji je opravdao ulogu favorita.

Budućnost je, uprkos porazu, pokazala da napreduje, da ekipa ima potencijal, ali da je protiv velikih timova, kakav je ruski, potrebno 60 minuta na vrhunskom nivou da bi se napravilo iznenađenje.

„Plave“ su odlično počele meč, sa mnogo energije u odbrani kontrolisale su igru i poremetile gošće.

Imale su rezultatski priključak sve do finiša poluvremena, kada je Rostov od 10:10 mini-serijom 4:0 do poluvremena stekao četiri gola prednosti (14:10).

U nastavku je Rostov, koji vodi Per Johanson, nekadašnji selektor Crne Gore, čuvao bezbjednu zalihu, odbranio svaki pokušaj „plavih“ da se vrate u meč…

Pet golova postigla je Matea Pletikosić, po četiri Valerija Maslova i Ivona Pavićević.

U ekipi Rostova po šest golova Ane Sen i Grejs Zadi, četiri Julije Managarove.

Budućnost u narednom kolu za sedam dana gostuje Bukureštu.